OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Hubert Karpiński nowym napastnikiem GKS-u

20-letni snajper, mający na koncie m.in. występy na zapleczu Ekstraklasy, związał się z naszym klubem umową obowiązującą do końca sezonu 2023/24, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Witamy w Bełchatowie!

Hubert urodził się 10 marca 2003 roku w Głownie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych drużynach Zjednoczonych Stryków i Akademii Widzewa Łódź. Następnie trafił do AKS SMS Łódź, by w 2017 roku przenieść się do Jagiellonii Białystok. Przez dwa sezony występował w trzecioligowych rezerwach „Jagi”, będąc m.in. najskuteczniejszym strzelcem zespołu w sezonie 2021/22 (14 goli). Zimą 2022 roku był przymierzany do ekstraklasowej drużyny, dowodzonej wówczas przez trenera Piotra Nowaka, lecz kontuzja, jakiej nabawił się podczas zgrupowania w tureckim Belek, pokrzyżowała plany młodego zawodnika. W wieku 19 lat podpisał umowę z pierwszoligową Resovią, dla której jesienią 2022 roku rozegrał pięć spotkań w Fortuna 1 Lidze, notując jedną asystę. 3 lutego br. został wypożyczony do Hutnika Kraków. Na drugoligowych boiskach zaliczył 12 występów.

– GKS Bełchatów jest klubem z tradycjami, który przez wiele lat występował na poziomie Ekstraklasy. Przyszedłem tu, by pomóc w wykonaniu kolejnego kroku ku odbudowie marki. Drużyna ma spory potencjał i trzeba go wykorzystać. Oprócz grupy młodych zawodników, trzon zespołu stanowią doświadczeni piłkarze, mający za sobą występy na najwyższych szczeblach rozgrywkowych. – powiedział nowy napastnik „Brunatnych”.

Jak sam twierdzi, jego boiskowym atutem jest siła, instynkt strzelecki, boiskowa inteligencja oraz umiejętność gry tyłem do bramki. Oprócz odpowiedzialności wynikającej ze zdobywania bramek dla GKS-u, Hubert wziął na siebie ciężar koszulki z numerem 10, w której oglądać go będziemy podczas ligowych pojedynków.


Hubert, witamy w GKS i życzymy snajperskiej formy!
____________________________