Gorzki smak letniej inauguracji gier kontrolnych

Nie wyszedł „Brunatnym” pierwszy sparing w letnim okienku przygotowawczym do nowego sezonu. Bo choć nasza drużyna wystąpiła w eksperymentalnym zestawieniu (bez ośmiu kluczowych zawodników), rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego nie pozostawiły złudzeń, kto w sobotnie wczesne popołudnie był zespołem lepszym i bardziej zgranym. Trener Bogdan Jóźwiak dał szansę dublerom oraz kilku testowanym, którzy jednak na tle beniaminka II ligi wypadli dość blado, przegrywając 0:4.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce pod naszą bramką. W 14. minucie Jędrzej Zając przejął piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał z dystansu, który po interwencji testowanego w bramce zawodnika trafił w słupek. 60 sekund później łodzianie wyszli na prowadzenie. Bartosz Biel otrzymał podanie z rzutu rożnego i precyzyjnym uderzeniem sprzed „szesnastki” otworzył wynik spotkania. Eks-giekaesiak był również autorem drugiego trafienia, które miało miejsce w 23. minucie, ponownie po strzale z daleka. Górnicy najlepszą okazję wypracowali sobie dziesięć minut przed przerwą, a próba płaskiego uderzenia Klaudiusza Krasy przeleciała tuż obok słupka. Znacznie skuteczniejsi byli tego dnia łodzianie, którzy pierwszą część gry zamknęli trafieniem na 3:0. Jędrzej Zając zszedł z prawego skrzydła do środka i strzałem zza pola karnego zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny.

Na drugą połowę trener Bogdan Jóźwiak desygnował do gry sześciu testowanych, co jednak nie zmieniło specjalnie obrazu gry. Już 4 minuty po wznowieniu miejscowi cieszyli się z kolejnej bramki. Jej autorem był Ormianin Vahe Mnatsakanyan, który mocnym uderzeniem przy długim słupku znalazł drogę do siatki. W kolejnych minutach tempo gry wyraźnie spadło i klarownych sytuacji strzeleckich właściwie nie oglądaliśmy, na co wpływ miała też zapewne pogoda i 30-stopniowa temperatura. W okolicach 60. minuty bramkarza biało-zielono-czarnych postraszyli Japończyk Yūya Kamon oraz jeden z testowanych zawodników ŁKS-u, grający na lewej obronie. Kwadrans przed końcem szansę na trafienie honorowe mieli „Brunatni”. Do rzutu wolnego podszedł Mikołaj Bociek, lecz pomimo silnego uderzenia, czujnością w bramce miejscowych wykazał się Tomasz Kucharski.

W kolejnym sparingu – już w pełnym składzie osobowym – GKS spotka się na boisku w Radoszycach z beniaminkiem czwartej grupy III ligi, a przy tym jedyną niepokonaną drużyną poprzedniego sezonu (na piątym poziomie rozgrywkowym), Starem Starachowice. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00.

ŁKS II Łódź – GKS Bełchatów 4:0 (3:0)
1-0 Bartosz Biel 15 min.
2-0 Bartosz Biel 23 min.
3-0 Jędrzej Zając 44 min.
4-0 Vahe Mnatsakanyan 49 min.

ŁKS II Łódź (1. połowa): Tomasz Kucharski – Jowin Radziński, Oskar Koprowski, Aleksander Ślęzak, zawodnik testowany 1 – Nelson Balongo, Wiktor Kościuk, Bartosz Biel, Jan Łabędzki, Jędrzej Zając – Stipe Jurić.
ŁKS II Łódź (2. połowa): Tomasz Kucharski – zawodnik testowany 2, Oskar Koprowski (63. Wiktor Czerwiński), zawodnik testowany 3, Mateusz Bąkowicz – Antoni Młynarczyk, Vahe Mnatsakanyan, Yūya Kamon, zawodnik testowany 4, Mikołaj Lipień – zawodnik testowany 5.
Trener: Marcin Matysiak

GKS Bełchatów (1. połowa): zawodnik testowany 1 (31. zawodnik testowany 4) – Mikołaj Grzelak, Jarosław Trzeboński, Mikołaj Bociek, Sebastian Ochocki – Kacper Czapla, Klaudiusz Krasa, zawodnik testowany 2, Miłosz Nowak, Kamil Mizera – zawodnik testowany 3.
GKS Bełchatów (2. połowa): zawodnik testowany 4 (61. zawodnik testowany 9) – Szymon Sarnik, Jarosław Trzeboński, Mikołaj Bociek, zawodnik testowany 5 – zawodnik testowany 2 (76. Kacper Czapla), zawodnik testowany 6, zawodnik testowany 7, zawodnik testowany 8, Kamil Mizera (71. Marcel Sadziński) – Hubert Berłowski.

Żółta kartka: Stipe Jurić