OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

PRZED MECZEM Z… | Legenda wraca do domu

Tej postaci żadnemu kibicowi „Brunatnych” przedstawiać nie trzeba. Jacek Berensztajn – trener Omegi Kleszczów i jednocześnie legenda GKS-u Bełchatów; piłkarz, który większość swojej bogatej kariery spędził przy S3 po raz pierwszy jako trener powalczy na stadionie w Bełchatowie przeciwko swojemu macierzystemu klubowi w meczu ligowym. Bełchatowska publiczność z pewnością przywita swojego wieloletniego ulubieńca owacyjnie, bo jak mało kto, popularny „Berek” na to zasługuje. Lecz gdy tylko wybrzmi pierwszy gwizdek sędziego, sentymentów nie będzie, a GKS spróbuje przechytrzyć trenera Berensztajna i wygrać z jego zespołem!

„BRUNATNY” STAN RZECZY

W poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczęli przygotowania do zaległego meczu z Omegą Kleszczów zawodnicy GKS-u. Nasza drużyna odbyła dwie jednostki treningowe, w których z powodu złamanego wyrostka rylcowatego kości łokciowej nie brał udziału Mikołaj Bociek. Urazu nabawił się podczas ostatniego meczu z Polonią Piotrków Tryb., co wyklucza go z gry na minimum dwa tygodnie. We wtorkowym treningu udziału nie wziął również Hubert Berłowski, narzekający na ból w pachwinie, z którym zmaga się od niemal trzech tygodni. W związku z tym, jego występ w środę stoi pod znakiem zapytania. Trener Bogdan Jóźwiak na pewno też nie będzie mógł skorzystać z usług Artura Golańskiego, ukaranego w poprzednim meczu ósmą w sezonie żółtą kartką. Z dobrych wiadomości – w kadrze na mecz z Omegą pojawi się (po raz pierwszy tej wiosny) Dawid Woźniakowski, który po ponad dwóch miesiącach walki z kontuzją wraca do zespołu. Także nieobecny w dwóch poprzednich Bartłomiej Trzeboński, będzie już do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu z Omegą w Kleszczowie, biało-zielono-czarni zwyciężyli wysoko 4:0, po dwóch golach Artura Golańskiego i trafieniu Damiana Warneckiego oraz wspomnianego wyżej Bartka Trzebońskiego.

Z OBOZU RYWALA

Ludowy Klub Sportowy „Omega” Kleszczów powołano do życia 7 stycznia 1992 roku. W lipcu tegoż roku do klasy „B” została zgłoszona drużyna, która w sezonie 2002/03 uzyskała awans do IV ligi, a w sezonie 2007/08 do nowo powstałej III ligi w grupie łódzko-mazowieckiej. Na tym poziomie rozgrywkowym występowała łącznie pięć sezonów, zajmując w sezonie 2013/14 najwyższe w historii klubu 6. miejsce. Trenerem zespołu był wówczas Marcin Węglewski. Po zakończeniu rozgrywek 2014/15 klub wycofał drużynę z III ligi, a ta od kampanii 2015/16 nieprzerwanie występuje w IV lidze.

Podopieczni Jacka Berensztajna rundę rewanżową rozpoczęli od domowej wpadki z Polonią Piotrków Tryb. 1:2, by w kolejnych trzech meczach odnieść komplet zwycięstw. Od tego momentu Omega wpadła w dołek, bowiem po bezbramkowym remisie na własnym boisku z AKS SMS Łódź, zespół przegrał z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:2 oraz z RKS Radomsko 0:2. W minioną sobotę kleszczowianie wywieźli punkt z Wygody, choć dwukrotnie zmuszeni byli odrabiać straty w meczu z miejscowym Zrywem. Najlepszym strzelcem drużyny jest Przemysław Szewczyk. 31-letni napastnik zdobył dziewięć bramek, lecz wszystkie w rundzie jesiennej. Z dobrej strony pokazali się autorzy goli w meczu w Wygodzie – Paweł Kowalski i Mateusz Miarka. Pierwszy to 34-letni kapitan zespołu, który ma na koncie trzy trafienia. Natomiast drugi to 19-letni ofensywny gracz, który w latach 2015-22 występował w juniorskich drużynach GKS-u Bełchatów. On również trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali, a jego dublet w starciu z Pogonią Zduńska Wola, zapewnił Omedze komplet punktów.

Pomimo, iż po 29. kolejkach Omega zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli, wyłania nam się obraz naprawdę solidnego zespołu, który potrafi być groźny. Obok GKS-u i Polonii Piotrków Tryb., jako jedyny potrafił odebrać punkty liderowi tabeli, Widzewowi II Łódź, remisując jesienią 1:1. Zielono-żółci na obcych stadionach potrafili też wygrywać m. in. z RKS Radomsko 2:1, Włókniarzem Zelów 3:0 czy Jutrzenką Drzewce 3:1. Dużo gorzej idzie im w meczach domowych, bowiem w 14 dotychczasowych spotkaniach zdobyli… czternaście punktów.

HISTORIA SPOTKAŃ

10.08.2022 r. – Omega Kleszczów – GKS Bełchatów 0:4 (IV liga)

CZY WIESZ, ŻE…?

  • Stadion Miejski w Bełchatowie, na którym GKS rozgrywa swoje mecze domowe mieści się przy ul. Sportowej 3, lecz gdy na adres obiektu spojrzą zawodnicy Omegi, w pewien sposób będą mogli poczuć się jak w domu, ponieważ boisko w Kleszczowie znajduje się przy ulicy… Sportowej 3.
  • Jacek Berensztajn jako pierwszy wychowanek GKS-u Bełchatów, będąc jednocześnie zawodnikiem „Brunatnych” debiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Miało to miejsce 27 sierpnia 1996 r. na stadionie w… Bełchatowie, gdzie nasza kadra zremisowała w meczu towarzyskim z reprezentacją Cypru 2:2. Obok „Berka” debiut w koszulce z orłem na piersi zaliczył inny giekaesiak, Dariusz Rzeźniczek.
  • W obu drużynach występuje wielu zawodników, którzy w przeszłości grali po drugiej strony barykady. W Omedze zobaczyć możemy m. in. Huberta Jakubca, Krzysztofa Michalaka, Tomasza Bąkowicza, Krystiana Stolarczyka, Jana Jaszczaka, Bartłomieja Rygałę czy Mateusza Miarkę. Natomiast spośród piłkarzy „Brunatnych” w Omedze występowali Mikołaj Bociek i Mikołaj Grzelak.
  • W przeszłości koszulkę GKS-u i Omegi zakładali m. in. Jarosław Łęgowiak, Robert Rogan, Tomasz Tomczyszyn, Kacper Sionkowski i Miłosz Kapica.
  • Na ławce trenerskiej Omegi zasiadali niegdyś związani z GKS Bełchatów Marcin Węglewski, Wojciech Robaszek, a obecnie Jacek Berensztajn.

PODSUMOWANIE

Komplet pięciu zwycięstw odniesionych w kwietniu, nie zmienił sytuacji GKS-u w tabeli. Do prowadzących rezerw Widzewa wciąż tracimy dwa punkty. Niezmienny pozostaje jednak cel biało-zielono-czarnych, dlatego w zaległym meczu z Omegą, który z powodu zimowej aury i złego stanu boiska z 11 marca został przełożony na 3 maja, „Brunatnych” interesuje wyłącznie zwycięstwo. Czy doświadczenie trenerskie Bogdana Jóźwiaka i odpowiednie ustawienie drużyny okaże się skuteczniejsze od pomysłu na ten mecz, jaki przedstawi wraz z jedenastką Omegi trener Berensztajn? Przekonamy się w środę na zakończenie majówki. Pierwszy gwizdek sędziego Wojciecha Pawlaka wybrzmi o godzinie 17:00. Bilety na ten mecz można nabyć TUTAJ lub w kasie stadionowej na 1,5 godziny przed meczem. Boiskowe wydarzenia śledzić będzie można za pośrednictwem Hattrick.tv w usłudze Pay-per-view https://live.akademiagks.pl. Tradycyjnie też informacje o każdej zmianie wyniku, publikowane będą na naszych mediach społecznościowych.
____________________________