OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

PGE GiEK dalej gra z GKS Bełchatów!

Z przyjemnością informujemy, że PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje współpracę sponsoringową z naszym klubem! Nowa umowa została podpisana na najbliższe 1,5 roku. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. mówi prezes klubu, Szymon Serwa.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna przekaże 3,8 mln zł dla GKS Bełchatów. W ramach umowy, spółka wesprze odbudowę wielosekcyjnego ośrodka sportowego oraz pierwszej drużyny seniorów GKS Bełchatów. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku miało miejsce w czwartkowe przedpołudnie (20 kwietnia) na boisku treningowym MCS, z którego na co dzień korzystają zawodnicy Akademii GKS. W spotkaniu wzięli udział Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE GiEK, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów Szymon Serwa, Małgorzata Janowska, poseł na sejm RP oraz Dariusz Maląg, Dyrektor Departamentu Komunikacji PGE GiEK.

Głównym założeniem współpracy jest kontynuacja planu odbudowy marki klubu, który istnieje na piłkarskiej mapie Polski od ponad 45 lat. W ramach umowy logotyp firmy PGE GiEK pozostanie na centralnym miejscu koszulek meczowych, na materiałach reklamowych podczas domowych meczów „Brunatnych”, w mediach społecznościowych klubu, a także w stałej ekspozycji na stadionie.

GKS Bełchatów to nieodzowny element – wizytówka miasta Bełchatowa. Powstał dzięki górnikom, dlatego jest on ważny również dla spółki PGE GiEK. Dziś, Akademia GKS Bełchatów, będąca kontynuatorem tradycji „Dumy Górniczego Miasta”, buduje swoje struktury niemalże od podstaw. Cieszę się, że nasza spółka może w tej odbudowie uczestniczyć. – podkreślił Waldemar Lutkowski, wiceprezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

– Akademia GKS Bełchatów to blisko 400 zawodników trenujących w naszym klubie. Na tę liczbę składają się głównie młodzi piłkarze, ale także futsaliści i zapaśnicy. Cieszę się, że mamy możliwość kontynuacji wielkich tradycji i dalszego rozwoju naszego ośrodka sportowego, a także odbudowy pierwszej drużyny, która mam nadzieję, wróci na swoje miejsce w najbliższych latach, właśnie dzięki wsparciu PGE GiEK. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i stawiać kolejne kroki w odbudowie klubu. komentował podpisanie umowy Szymon Serwa, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów.


Aktywność sportowa dzieci i młodzieży jest szczególnie ważna w kontekście przyszłości naszych małych ojczyzn. To sport idzie w parze z aktywnością fizyczną, uczy zdrowej rywalizacji i kształtuje charaktery. Z tego względu niezwykle istotne dla regionu bełchatowskiego jest wsparcie lokalnego sportu przez spółkę PGE GiEK, która widzi potencjał i potrzebę utrzymania klubów sportowych na terenie miasta Bełchatowa. Jako poseł ziemi bełchatowskiej od lat kibicuję drużynie GKS-u i zawodnikom trenującym w Akademii GKS Bełchatów. Jestem przekonana, że udzielone przez PGE GiEK wsparcie finansowe przełoży się na wiele sportowych sukcesów – powiedziała podczas uroczystości poseł Małgorzata Janowska.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jest wiodącą spółką na energetycznej mapie Polski. Oprócz najważniejszej misji, jaką jest produkcja energii elektrycznej dla dziesiątek milionów gospodarstw domowych, skutecznie realizuje również działania wspierające życie lokalnych społeczności. Od zawsze aktywnie wspiera inicjatywy lokalne, popularyzujące sport, aby mieszkańcy w regionach, w których prowadzona jest jej działalność biznesowa, mieli możliwość rozwijania swoich pasji i sportowych talentów. Tylko w 2022 roku spółka przeznaczyła blisko 9 mln na wsparcie lokalnej społeczności, w ramach działalności sponsoringowej.

Dziękujemy, że jesteście z nami!
____________________________