OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Mecz Stal Niewiadów – GKS poprowadzi… były bramkarz

30-letni arbiter Adam Sekuterski z Łodzi poprowadzi wyjazdowe spotkanie naszej drużyny ze Stalą Niewiadów. Trzecioligowy sędzia niemal dziesięć lat temu debiutował w bramce Łódzkiego Klubu Sportowego.

Adam Sekuterski to wychowanek ŁKS Łódź, który przeszedł w tym klubie przez wszystkie szczeble juniorskie, aż trafił do zespołu seniorów. W pierwszej drużynie zadebiutował we wrześniu 2013 roku w meczu IV ligi z Włókniarzem Zelów, kiedy trwał intensywny proces odbudowy klubu. Wówczas rywalizował o miejsce między słupkami z Szymonem Gąsińskim i Michałem Kołbą. W sezonie 2014/15, po awansie „Rycerzy wiosny” zaliczył dwa mecze w III lidze. Grywał jednak bardzo rzadko, dodatkowo zmagał się z kontuzją barku, dlatego w czerwcu 2016 r. zakończył karierę piłkarską, a rozpoczął przygodę z sędziowaniem.

Łodzianin, mimo młodego wieku już od dwóch lat regularnie prowadzi mecze na szczeblu III ligi. W trwającym sezonie pracował podczas dziewięciu takich konfrontacji. Tydzień temu był rozjemcą w meczu Zawisza Bydgoszcz – Pogonią II Szczecin. Nie obca jest mu również Betcris IV liga, w której sędziował m. in. spotkanie Omegi Kleszczów z Widzewem II Łódź.

W swojej dotychczasowej przygodzie z gwizdkiem nie sędziował jeszcze żadnego pojedynku z udziałem „Brunatnych”. Dwukrotnie był za to arbitrem technicznym w meczach rozgrywanych w Bełchatowie. Było w jesienią 2021 roku, kiedy GKS gościł Arkę Gdynia (I runda Pucharu Polski) i Sokół Ostróda (II liga).

W spotkaniu w Niewiadowie na liniach asystować mu będą Łukasz Siercha i Franciszek Hejduk. Pierwszy gwizdek na Gminnym Stadionie Sportowym wybrzmi w sobotę o godzinie 16:00.
___________________________