OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Hubert Berłowski dołącza do „Brunatnych”

Niemal sześć lat temu debiutował w pierwszej drużynie GKS-u Bełchatów, gdy ta występowała jeszcze w II lidze. Teraz po doświadczeniach zebranych m. in. na trzecioligowych boiskach ma pomóc ekipie Bogdana Jóźwiaka w walce o awans. 24-letni napastnik związał się z naszym klubem półrocznym kontraktem, z opcją przedłużenia o rok.

Hubert Berłowski urodził się 29 października 1998 roku w Bełchatowie. Przygodę z piłką zaczynał w grupach juniorskich GKS-u, trenując pod okiem Mariusza Przybylskiego, Grzegorza Muskały, Tomasza Zadwornego czy Krystiana Kieracha. W drużynie seniorów zadebiutował 13 maja 2017 r. w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Wówczas szkoleniowcem „Brunatnych” był Mariusz Pawlak. Następnie przeniósł się do czwartoligowego Orkanu Buczek, gdzie występował przez kolejne dwa lata. 17 lipca 2020 roku podpisał kontrakt z trzecioligową Unią Skierniewice, z którą dwukrotnie sięgał po Wojewódzki Puchar Polski. W finale z 2021 roku „Berło” zdobył jedną z bramek w wygranym starciu z ŁKS II Łódź. W sumie w barwach Unii rozegrał 43 ligowe mecze, w których zdobył siedem bramek, notując także dwie asysty. Liczby te byłyby zdecydowanie lepsze, gdyby nie kontuzja, której nabawił się pod koniec sezonu 2021/2022.

Chciałbym pomóc drużynie i zrobię wszystko, aby na koniec sezonu GKS cieszył się z awansu. Będę walczył o miejsce w pierwszej jedenastce i wierzę, że stworzymy z Przemkiem Zdybowiczem skuteczny duet napastników. – powiedział po parafowaniu umowy Hubert Berłowski.

Jego nominalną pozycją jest atak, lecz z powodzeniem może występować również jako ofensywny pomocnik. Mierzący 183 cm wzrostu zawodnik zagra z numerem 45.

Hubert, witamy ponownie przy Sportowej 3 i życzymy wielu bramek!
____________________________