OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

29-latek „sprawiedliwym” w najbliższym meczu GKS-u

Jakub Jaskulski został wybrany sędzią głównym spotkania 26. kolejki Betcris IV ligi, w którym GKS Bełchatów zmierzy się na wyjeździe z WKS 1957 Wieluń.

29-latek, reprezentujący Wydział Sędziowski w Łodzi tylko raz miał okazję prowadzić spotkanie z udziałem „Brunatnych”. Było to w 11. kolejce Betcris IV ligi, kiedy biało-zielono-czarni pokonali na własnym stadionie Włókniarz Zelów 5:1. Wówczas młody arbiter pokazał zawodnikom trzy żółte kartki i podyktował rzut karny.

Jakub Jaskulski, z wykształcenia magister logistyki oraz specjalista ds. BHP wykazał się niegdyś niezwykłą czujnością oraz szybkością reakcji. 28 kwietnia 2021 r. prowadził mecz klasy okręgowej Zawisza Rzgów – KS II Kutno. Tuż po końcowym gwizdku przytomność stracił jeden z zawodników gospodarzy, Lucas Oliveira. Sędzia Jaskulski błyskawicznie zareagował. Położył piłkarza w bezpiecznej pozycji, zadbał o koc termiczny i cały czas kontrolował oddech u zawodnika, czekając na przyjazd karetki. Jak się okazuje, nie była to pierwsza sytuacja, gdy młody arbiter wykazał się bohaterskim czynem. W przeszłości, występując jeszcze na boiskach A-klasy, pomógł innemu zawodnikowi, gdy ten stracił oddech. Innym razem, w Wigilię, pomógł mężczyźnie na ulicy.

W sobotnim meczu na liniach asystować mu będą Konrad Przybysz i Daniel Przybylak, a obserwatorem spotkania będzie Zygmunt Ślęzak z WS Sieradz.

Pierwszy gwizdek na Stadionie Miejskim WOSiR w Wieluniu zaplanowano w sobotę na godzinę 17:00.
___________________________