Zasłużone 3:0 na inaugurację rundy wiosennej!

W pierwszym meczu o punkty w roku 2023 podopieczni Bogdana Jóźwiaka w niezłym stylu pokonali na wyjeździe Skalnik Sulejów. Gospodarze bronili się dzielnie przez ponad godzinę gry, lecz pod silnym naporem GKS-u w końcu padli. Bramki dla „Brunatnych” zdobywali Serhij Napolov, Artur Golański i Przemysław Zdybowicz.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando biało-zielono-czarnych. W 5. minucie obserwowaliśmy celne uderzenie Artura Golańskiego, z którym spore problemy miał bramkarz miejscowych, Dawid Markiewicz. Odbitą piłkę przejął Przemysław Zdybowicz, podał do Bartłomieja Bartosiaka, lecz ten uderzył ponad poprzeczką. Blisko bramki było też w 16. minucie. Serhij Napolov podał do Bartosiaka, który minął bramkarza i gdy wydawało się, że musi paść bramka, obrońca Skalnika wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej. Pięć minut później nowy pomocnik „Brunatnych” ponownie szukał asysty. Podał piłkę do Damiana Warneckiego, którego silny strzał obronił Markiewicz. Skalnik naszej bramce zagroził tylko raz, w 14. minucie po rzucie wolnym Jakuba Szlaskiego i strzale głową Adama Kowalczyka. Więcej dogodnych okazji w pierwszej połowie nie oglądaliśmy i po 45 minutach był rezultat bezbramkowy.

Po wznowieniu gry w końcu doczekaliśmy się bramek. Pierwsza padła w 63. minucie. Mateusz Szymorek dośrodkował z lewej strony, piłkę najpierw trącił bramkarz, a potem dopadł do niej Napolov i wpakował ją do pustej bramki, zostając autorem pierwszego gola dla GKS-u w 2023 roku. Bełchatowianie nie wystraszyli się nagłych opadów gradu, tylko szukali kolejnych trafień. W 74. minucie przepięknym strzałem z dystansu na 2:0 podwyższył Artur Golański, a mecz zamknął pięć minut przed ostatnim gwizdkiem Przemysław Zdybowicz, wykorzystując sytuację sam na sam.

Skalnik Sulejów – GKS Bełchatów 0:3 (0:0)
0-1 Serhij Napolov 63 min.
0-2 Artur Golański 74 min.
0-3 Przemysław Zdybowicz 85 min.

Skalnik Sulejów: Dawid Markiewicz – Maciej Biernacki, Wojciech Majewski, Tomasz Majsak, Dawid Marcinkowski – Radosław Rybak, Kacper Szafrański, Konrad Puchalski, Jakub Szlaski, Kuba Kos – Adam Kowalczyk.
Trener: Paweł Machniewski
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik, Mikołaj Bociek, Jarosław Trzeboński, Mateusz Szymorek – Miłosz Nowak, Artur Golański, Serhij Napolov (86. Kacper Czapla), Damian Warnecki (61. Kamil Mizera), Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz (88. Bartłomiej Trzeboński).

Żółte kartki: Majsak – Golański