OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

WYWIAD | Mikołaj Bociek: Nastawiamy się na walkę, a celem będzie zwycięstwo

Aby podtrzymać rytm meczowy drużyny – wynikający z przymusowej pauzy po wycofaniu się z rozgrywek Betcris IV ligi zespołu LKS-u Kwiatkowice – w sobotę rozegrano wewnętrzny sparing pomiędzy „zielonymi” a „białymi”. Mecz zakończył się remisem 3:3. Postanowiliśmy zapytać o jego przebieg, a także porozmawiać o zbliżającym się pojedynku z Widzewem II Łódź z jednym z piłkarzy „Brunatnych”. Wybór padł na Mikołaja Boćka.

Wystąpiłeś w drużynie „białych”. Kto w Twoim odczuciu był bliżej wygranej?

Uważam, że to my dominowaliśmy i przez większą część meczu kontrolowaliśmy jego przebieg. Proste błędy spowodowały, że prowadząc 2:1 straciliśmy dwie głupie bramki i nagle musieliśmy gonić wynik. Skończyło się remisem.

Jaki nastrój panuje w drużynie przed zbliżającym się meczem z rezerwami Widzewa Łódź?

Myślę, że bardzo dobry. Nastawiamy się na walkę, a celem podstawowym będzie gra o zwycięstwo. Wczoraj Widzew stracił dwa punkty w meczu z Polonią Piotrków Tryb., więc w przypadku naszego zwycięstwa w Łodzi, przeskoczymy ich w tabeli. Musimy to wygrać.

Odczuwalne jest już napięcie związane z tym pojedynkiem? Rozmawiacie o nim między sobą w szatni?

Wiadomo, pojedynki z Widzewem od zawsze niosły za sobą pokaźny bagaż emocji. To przecież takie małe derby ziemi łódzkiej. Napięcia jednak nie ma. Musimy wyjść na boisko i zrobić swoje. Stać nas na zwycięstwo. Myślę, że damy radę.

Układasz powoli w głowie możliwy scenariusz dotyczący przebiegu tego spotkania?

Nie. Na razie jestem spokojny i nie wybiegam aż tak myślami do przodu.

A bierzesz pod uwagę fakt, że w przypadku niepowodzenia w pojedynku z Widzewem, będziemy zmuszeni liczyć wyłącznie na ewentualne potknięcie rywala w kolejnych meczach, nie mając już bezpośredniego wpływu na przeskoczenie łodzian?

Nie rozpatruję tego w tych kategoriach. Zresztą, w ogóle nie dopuszczam do siebie myśli, że moglibyśmy przegrać ten mecz. Wierzę w nasz zespół i liczę, że przywieziemy z Łodzi komplet punktów. Mamy silną drużynę, pracujemy w komplecie i oby tak zostało. Przed nami tygodniowy mikrocykl, w którym chcemy jak najlepiej przygotować się do tej rywalizacji.
____________________________