OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Jakub Szczepaniak podpisał umowę z GKS

Od początku zimowych przygotowań był obserwowany przez sztab szkoleniowy. Brał udział w zajęciach pierwszej drużyny, dostawał szansę gry w sparingach, a w potyczce z Sokołem Aleksandrów Łódzki strzelił nawet gola. Na kilka dni przed startem rundy wiosennej, 19-letni Jakub Szczepaniak podpisał kontrakt z GKS Bełchatów.

Mierzący 187 cm wzrostu defensor, swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorach Piotrcovii, skąd trafił do łódzkiego SMS-u. Następnie przez rok reprezentował barwy młodzieżowej Miedzi Legnica, by w 2020 roku rozpocząć swoją przygodę z Akademią GKS Bełchatów. Jesienią był wyróżniającą się postacią w drużynie GKS U-19, z którą wywalczył promocję do Ligi Makroregionalnej. Rozegrał wówczas 12 spotkań, w których zdobył pięć bramek.

– Podpisując kontrakt z GKS, chcę się dalej rozwijać i jak najszybciej wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Moim celem w rundzie wiosennej będzie rozegranie jak największej ilości minut w seniorskiej lidze. Mam nadzieję, że pomogę drużynie wywalczyć awans. – powiedział po parafowaniu umowy Jakub Szczepaniak.

Umowa Kuby obowiązywać ma do końca czerwca 2024 roku. Trzymamy kciuki, aby była owocna dla obu stron.

Dzięki temu ruchowi transferowemu, w kadrze pierwszej drużyny „Brunatnych” jest aż 9 zawodników o statusie młodzieżowca.
____________________________