OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Zagrali na piątkę! Wysoka wygrana w sparingu z Sokołem

Sokół Aleksandrów Łódzki był piątym rywalem GKS-u w trakcie zimowych gier kontrolnych i czwartym, który musiał uznać wyższość podopiecznych Bogdana Jóźwiaka. Bełchatowianie rozgromili ligowego rywala aż 5:0, a łupem bramkowym podzielili się Łukasz Wroński, Artur Golański, Bartłomiej Bartosiak, Kamil Mizera i Jakub Szczepaniak.

Już pierwsza akcja meczu przyniosła nam prowadzenie. Autorem bramki był Łukasz Wroński, który po wymianie piłki z Serhijem Napolovem, płaskim strzałem prawą nogą otworzył wynik spotkania. Kolejne sytuacje, w tym m.in. Przemysława Zdybowicza i ponownie Wrońskiego nie przyniosły zmiany rezultatu. GKS od początku miał optyczną przewagę i kolejne gole były jedynie kwestią czasu. W 32. minucie znów zakotłowało się pod bramką przyjezdnych. Doświadczonego Arkadiusza Sima próbował pokonać Wroński, z dobitką ruszył Zdybowicz, ale dopiero trzecia próba – Artura Golańskiego zakończyła się powodzeniem i piłka wylądowała w siatce. GKS prowadził 2:0. Goście najlepszą okazję stworzyli sobie na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Szczęście sprzyjało jednak Bartoszowi Szelongowi, ponieważ Krystian Ślęzak jedynie „ostemplował” oba słupki jego bramki. W ostatniej akcji przed przerwą, Bartłomiej Bartosiak w sytuacji sam na sam położył bramkarza i przerzucając nad nim futbolówkę zdobył trzeciego gola dla „Brunatnych”.

Od początku drugiej połowy trener Bogdan Jóźwiak dał szansę siedmiu nowym zawodnikom, a po godzinie gry wpuścił na plac kolejnych dwóch. W 63. minucie znakomitej okazji – po dograniu z lewej strony Mikołaja Grzelaka – nie wykorzystał Kacper Czapla. Znacznie skuteczniejszy był osiem minut później Kamil Mizera, który zdecydował się na indywidualną szarżę i pomimo asysty dwóch obrońców, mocnym uderzeniem podwyższył na 4:0. Pieczątkę na efektownym zwycięstwie GKS-u postawił 17-letni Jakub Szczepaniak, który z zimną krwią wykorzystał błąd bramkarza gości, pakując piłkę głową do pustej bramki po dograniu Bartłomieja Trzebońskiego.

Kolejny mecz kontrolny (w tym samym miejscu) GKS rozegra w środę o godzinie 19:00. Rywalem będzie Orkan Buczek.

GKS Bełchatów – Sokół Aleksandrów Łódzki 5:0 (3:0)
1-0 Łukasz Wroński 2 min.
2-0 Artur Golański 32 min.
3-0 Bartłomiej Bartosiak 45 min.
4-0 Kamil Mizera 71 min.
5-0 Jakub Szczepaniak 77 min. (głową)

GKS Bełchatów (I połowa): Bartosz Szelong – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mikołaj Bociek, Szymon Sarnik – Miłosz Nowak, Serhij Napolov, Artur Golański, Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz.
GKS Bełchatów (II połowa): Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Bociek, Mikołaj Grzelak, Jarosław Trzeboński (61. Jakub Szczepaniak), Sebastian Ochocki – Damian Michalak, Kacper Czapla, Kamil Mizera, Damian Warnecki, Serhij Napolov – Bartłomiej Bartosiak (61. Bartłomiej Trzeboński).
Trener: Bogdan Jóźwiak
Sokół Aleksandrów Łódzki: Arkadiusz Sima (85. Kajetan Matłacki) – Jan Rzeźniczak (46. Daniel Lubiszewski), Zawodnik testowany, Przemysław Woźniczak, Michał Madejski – Patryk Żak (75. Damian Kręcikowski), Igor Kania (65. Oliwier Janowski), Michał Wolinowski, Dariusz Gmosiński, Oleksii Naidyshak (46. Aleksander Jończyk) – Krystian Ślęzak.
Trener: Radosław Koźlik