OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

W Truskolasach z RKS Radomsko

W najbliższą sobotę (4 lutego) piłkarze GKS-u rozegrają czwarty mecz kontrolny w 2023 roku. Rywalem „Brunatnych” będzie RKS Radomsko, a spotkanie – jeśli warunki pogodowe się nie popsują – odbędzie się w samo południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Truskolasach (woj. śląskie).

Do inauguracji drugiej rundy Betcris IV ligi pozostał miesiąc. Można więc powiedzieć, że powoli okres przygotowawczy wchodzi w finalny etap. Do tej pory podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka rozegrali trzy mecze sparingowe. Dwa z nich wygrali – 2:0 z Wartą Sieradz i 6:0 z Victorią Częstochowa, a w jednym musieli uznać wyższość przeciwnika – 1:2 z rezerwami ŁKS-u. Z drużyną wciąż trenuje ukraiński skrzydłowy Serhij Napolov, który wystąpił w trzech dotychczasowych meczach. Z RKS Radomsko na pewno nie zagra Mariusz Holik, który po ostatnim sparingu ma problem z więzadłem w stawie skokowym. Pod znakiem zapytania stoi również występ Bartłomieja Bartosiaka, który nadal odczuwa ból w prawym kolanie i trenuje indywidualnie. Decyzja w jego sprawie zapadnie po dzisiejszym treningu.

Dla RKS-u Radomsko, zajmującego na półmetku sezonu siódmą lokatę w tabeli Betcris IV ligi, będzie to także czwarty mecz kontrolny tej zimy. Zespół dowodzony przez trenera Pawła Ścieburę pokonał dotychczas Victorię Częstochowa 3:1, zremisował z rezerwami Skry Częstochowa 2:2, a w minioną środę uległ na boisku w Kleszczowie trzecioligowemu Pniówkowi Pawłowice Śląskie 0:2. W bramce naszego sobotniego sparingpartnera stał m.in. Daniel Niźnik, wychowanek GKS-u Bełchatów.

„Brunatni” na sobotni pojedynek w oddalonych od Bełchatowa o około 90 km Truskolasach wyjadą o godzinie 9:15.
____________________________