OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Sytuacja w obozie „Brunatnych” przed kolejnym sprawdzianem

Nasz ligowy rywal, Sokół Aleksandrów Łódzki, będzie kolejnym sparingpartnerem GKS-u. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę w Bełchatowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 14:00.

Bełchatowianie przystąpią do tego meczu bez kontuzjowanego Mariusza Holika i Dawida Woźniakowskiego. Pierwszy, po urazie więzadła w stawie skokowym trenuje indywidualnie, drugi podczas wtorkowych zajęć uszkodził torebkę stawową i naderwał więzadło. Po wstępnej diagnozie i badaniu USG wiadomo, że 19-latka czeka co najmniej sześć tygodni przerwy i rehabilitacja. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry, w tym m.in. zakontraktowany niedawno Serhij Napolov, który związał się z naszym klubem umową do końca sezonu.

Po pięciu tygodniach przygotowań, sparingowy bilans „Brunatnych” to trzy zwycięstwa i jedna porażka. Bramki 12:2. W minioną sobotę giekaesiacy pokonali innego przedstawiciela Betcris IV ligi – RKS Radomsko (3:0).

Dla Sokoła jutrzejszy mecz będzie piątym tegorocznym meczem kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W dotychczasowych czterech podopieczni trenera Radosława Koźlika zanotowali dwa remisy stosunkiem 2:2 z Orkanem Buczek i Startem Brzeziny, oraz ponieśli dwie dotkliwe porażki po 0:5 z rezerwami Wisły Płock i AKS SMS Łódź. Nasi rywale po rundzie jesiennej zajmują 5. miejsce w tabeli Betcris IV ligi, z dorobkiem 36 punktów.
____________________________