Śnieżna bitwa z Radomskiem na korzyść GKS-u

Nie w Truskolasach, a w Częstochowie doszło do zaplanowanego na sobotnie wczesne popołudnie sparingu z RKS Radomsko. Piłkarze GKS-u nie przestraszyli się zimowej aury i pewnie pokonali ligowego rywala stosunkiem 3:0 po trafieniach Mateusza Szymorka, Łukasza Wrońskiego i Mikołaja Grzelaka.

Mecz ten pierwotnie miał się odbyć w Truskolasach, lecz ze względu na obfite opady śniegu został przeniesiony do Częstochowy i rozpoczął się z godzinnym poślizgiem. Pierwsza godna odnotowania akcja tego spotkania to strzał Przemysława Zdybowicza z 14. minuty, z którym poradził sobie bramkarz. RKS odpowiedział pięć minut później mocnym strzałem z dystansu, lecz skuteczną interwencją popisał się Leonid Otczenaszenko. W 25. minucie kolejny celny strzał oddali radomszczanie. Do wrzutki z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Wiktor Śmigielski, ale jego uderzenie głową nie mogło pokonać bramkarza „Brunatnych”. W 30. minucie wynik rywalizacji otworzył Mateusz Szymorek. Nasz kapitan dostał piłkę z prawej strony boiska i ładnym strzałem z okolicy szesnastego metra pokonał Daniela Niźnika. Swojej okazji szukał również Bartłomiej Bartosiak, lecz jego strzał z rzutu wolnego z 37. minuty trafił w środek bramki. Po pierwszej części gry biało-zielono-czarni prowadzili 1:0.

Po zmianie stron pierwsze skrzypce grała… pogoda. Intensywne opady śniegu, połączone z silnym wiatrem mocno utrudniały grę. W związku z tym nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji strzeleckich. W 63. minucie skutecznością wykazali się giekaesiacy. Piłkę z prawej strony otrzymał Łukasz Wroński, położył jednego z obrońców RKS-u i silnym strzałem z bliska podwyższył prowadzenie. Minutę przed końcem spotkania na bramkę rywali popędził wprowadzony po godzinie gry na plac Dawid Woźniakowski. Wbiegając w obręb pola karnego został nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z rywali, więc sędzia wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł Mikołaj Grzelak i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0.

RKS Radomsko GKS Bełchatów 0:3 (0:1)
0-1 Mateusz Szymorek 30 min.
0-2 Łukasz Wroński 63 min.
0-3 Mikołaj Grzelak 90 min. (rzut karny)

GKS Bełchatów (I połowa): Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mikołaj Bociek, Szymon Sarnik – Miłosz Nowak, Łukasz Wroński, Artur Golański, Damian Warnecki, Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz.
GKS Bełchatów (II połowa): Bartosz Szelong – Mikołaj Grzelak, Jakub Szczepaniak, Mikołaj Bociek (69. Jarosław Trzeboński), Sebastian Ochocki – Kamil Mizera, Artur Golański (64. Kacper Czapla), Łukasz Wroński (64. Dawid Woźniakowski), Damian Michalak, Damian Warnecki – Bartłomiej Trzeboński.