OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Serhij Napolov zawodnikiem GKS-u

Pierwszym zimowym wzmocnieniem GKS-u Bełchatów jest 27-letni lewoskrzydłowy Serhij Napolov, testowany przez sztab szkoleniowy „Brunatnych” od niemal trzech tygodni. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Serhij Napolov urodził się 27 stycznia 1996 roku w Czernihowie na Ukrainie. Jego rozwój sportowy przebiegał harmonijnie. Wychowanek RWUFK Kijów występował regularnie w młodzieżowych zespołach Metalurga Donieck i Metalista Charków. W tym drugim klubie, w wieku 20 lat zadebiutował na boiskach ukraińskiej Premier-lihi. Zaledwie kilka tygodni później Metalist zbankrutował, a po reaktywacji wystawił zespół w rozgrywkach amatorskich. Serhij grał w nich przez pół roku, po czym wyjechał do Polski.

W latach 2016-2018 był zawodnikiem Chrobrego Głogów, następnie przeniósł się do Warty Poznań i miał swój udział w awansie poznańskiego klubu do Ekstraklasy w 2020 roku. Sezon 2020/21 spędził w drugoligowej Chojniczance Chojnice. W lipcu 2021 roku został piłkarzem drugoligowego ukraińskiego WPK-Ahro Szewczenkiwka, a pół roku później występującego na tym samym poziomie rozgrywkowym zespołu LNZ Cherkasy. Wiosną ubiegłego roku wrócił nad Wisłę i związał się umową z trzecioligowym KP Starogard, w którym pracował m.in. z byłym piłkarzem i szkoleniowcem „Brunatnych” – Patrykiem Rachwałem.

Łącznie ma na koncie ponad siedemdziesiąt występów na zapleczu polskiej Ekstraklasy oraz niemal sześćdziesiąt na arenach II i III ligi. Na polskich boiskach strzelił w sumie dziewięć goli, dokładając do tego dorobku dziesięć asyst. Może się też pochwalić występami w reprezentacji U-18 Ukrainy.

Cele w klubie są ambitne, a drużyna ma spory potencjał. Grają tu piłkarze, którzy znają smak I ligi, a nawet Ekstraklasy. Warunki do pracy mamy bardzo dobre, więc nie patrzę na poziom rozgrywkowy, tylko możliwość dalszego rozwoju. A taki widzę w GKS Bełchatów. – rozpoczął nowy zawodnik „Brunatnych”.

Witamy w biało-zielono-czarnej rodzinie i życzymy powodzenia!
____________________________