Efektowne 7:0 w środowym starciu z Orkanem

GKS zgodnie z planem wykonał kolejny krok w kierunku jak najlepszego przygotowania się do ligowej wiosny, podtrzymując znakomitą formę strzelecką podczas zimowych gier kontrolnych. Tym razem podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka urządzili sobie strzelanie w jednostronnym pojedynku z Orkanem Buczek.

Bełchatowianie od samego początku narzucili rywalom swoje warunki. Strzelanie rozpoczął w 9. minucie Bartłomiej Trzeboński, któremu piłkę z lewej strony dogrywał Damian Warnecki. W 31. minucie „Warnek” zaliczył drugą tego dnia asystę, obsługując wychodzącego środkiem Kacpra Czaplę. Osiemnastolatek pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi i GKS odskoczył na dwie bramki. Najgroźniejsza akcja rywali miała miejsce w 39. minucie. Lewy obrońca Orkanu oddał silny strzał na bramkę, lecz na posterunku był Bartosz Szelong. Pierwszą połowę mocnym akcentem zakończyli biało-zielono-czarni. Kamil Mizera zabrał się z piłką po lewej stronie, zszedł do środka, minął jednego z obrońców i płaskim strzałem w prawy róg zdobył trzecią bramkę.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, od mocnego uderzenia rozpoczęli „Brunatni”. W 51. minucie niezwykle aktywny w tej części gry Sebastian Ochocki zagrał w pole karne, a piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował jeden z defensorów Orkanu. Na piątego gola nie trzeba było długo czekać. Ochocki wdarł się odważnie w pole karne rywala, wystawił piłkę Bartłomiejowi Trzebońskiemu, a ten skorzystał z prezentu, kompletując dublet. Było 5:0. Po godzinie gry trener Bogdan Jóźwiak wymienił siódemkę zawodników, a dublerzy wcale nie zamierzali (jedynie) pilnować korzystnego wyniku. W 64. minucie Przemysław Zdybowicz zmusił bramkarza do błędu. Spanikowany golkiper gości zamiast do partnera z drużyny, zagrał do Serhija Napolova, a nowy nabytek GKS-u został sfaulowany w obrębie „szesnastki” i sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Wroński, lecz przestrzelił nad poprzeczką. „Wronka” zrehabilitował się jednak w 67. minucie wystawiając piłkę Zdybowiczowi. Nasz napastnik strzałem z okolicy pola karnego podwyższył na 6:0. Goście swoje najlepsze okazje mieli w 71. minucie – po celnym uderzeniu z rzutu rożnego – oraz pięć minut później – po mocnym strzale z prawej strony boiska. Skuteczniejsi byli jednak giekaesiacy. Kropkę nad „i” postawił w 86. minucie Łukasz Wroński po szybkiej wymianie piłki z Przemysławem Zdybowiczem i Serhijem Napolovem. W ten sposób GKS odniósł szóste zwycięstwo w siódmym zimowym sparingu.

W najbliższą sobotę biało-zielono-czarni udadzą się do Tomaszowa Maz. na mecz kontrolny z tamtejszą Lechią.

GKS Bełchatów – Orkan Buczek 7:0 (3:0)
1-0 Bartłomiej Trzeboński 9 min.
2-0 Kacper Czapla 31 min.
3-0 Kamil Mizera 42 min.
4-0 gol samobójczy 51 min.
5-0 Bartłomiej Trzeboński 55 min.
6-0 Przemysław Zdybowicz 67 min.
7-0 Łukasz Wroński 86 min.

GKS Bełchatów: Bartosz Szelong (61. Leonid Otczenaszenko) – Mateusz Szymorek (46. Szymon Sarnik), Jakub Szczepaniak (61. Jarosław Trzeboński), Mariusz Holik (61. Bartosz Płocki), Sebastian Ochocki – Damian Michalak (61. Mikołaj Bociek), Damian Warnecki (61. Łukasz Wroński), Miłosz Nowak (46. Artur Golański), Kamil Mizera (61. Bartłomiej Bartosiak), Kacper Czapla (61. Serhij Napolov) – Bartłomiej Trzeboński (61. Przemysław Zdybowicz).