OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Czas na wyjazdową potyczkę z Lechią

Po dwóch sparingach wysoko wygranych z ligowymi rywalami, Sokołem i Orkanem, drużyna GKS-u zmierzy się w sobotnie przedpołudnie z silną trzecioligową (obchodzącą stulecie istnienia) Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Tym samym, gdzie przed rokiem biało-zielono-czarni w składzie z m.in. Szymorkiem, Mizerą i Warneckim, wygrali 3:1. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00. Trener Bogdan Jóźwiak – pracujący w Lechii w latach 2017-18 – zabierze na mecz dwudziestu zawodników. Niestety do kontuzjowanych Bujalskiego, Woźniakowskiego i Grzelaka dołączył bramkarz Kacper Foltyn, który ma zbite biodro. W kadrze na mecz zabraknie również przymierzanego ostatnio do gry w GKS i testowanego w sparingu z Orkanem, Bartosza Płockiego z drużyny U-19 Legii Warszawa, któremu podziękowano za usługi.

Sobotni rywal „Brunatnych” od lat należy do ścisłej czołówki trzecioligowych drużyn skupiających w swojej grupie kluby z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Rundę jesienną piłkarze Lechii zakończyli na najniższym stopniu podium, z czterema punktami straty do lidera tabeli – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Wiosną mogą powalczyć o awans na szczebel centralny. Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Milczarka ma w swoim składzie m. in. doświadczonego bramkarza – z ekstraklasową przeszłością w Jagiellonii Białystok i Bruk-Bet Termalice – Krzysztofa Nowaka, wypożyczonego z pierwszoligowej Resovii obrońcę Marcela Myszkę oraz mającego w swoim CV występy w GKS Bełchatów Adama Nowaka, który wiosną 2017 roku rozegrał cztery spotkania w II lidze. Lechiści w tegorocznych sparingach wygrali z Ceramiką Opoczno 3:1, Starem Starachowice 2:0, Pniówkiem Pawłowice Śląskie 2:0 i ŁKS II Łódź 1:0. Przegrali tylko raz, 1:2 z Unią Skierniewice.

O przebiegu spotkania z Lechią będziemy informować na naszym Facebooku, Instagramie i Twitterze.
____________________________