OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

WYWIAD | Bogdan Jóźwiak: Wypoczęci i chętni do pracy

Po poniedziałkowym treningu inaugurującym zimowy okres przygotowawczy, trener Bogdan Jóźwiak opowiedział m.in. o planach działania drużyny w najbliższym czasie oraz o testowanych zawodnikach, którzy pojawili się na pierwszych w Nowym Roku zajęciach.

Udało się całkowicie odciąć od pracy i odpocząć?

Myślę, że tak. Każdy się zregenerował i nieco odpoczął od piłki. Chociaż zawodnicy już od dwóch tygodni wykonywali pracę indywidualną. Wszyscy otrzymali odpowiednie rozpiski, które raportowali sztabowi. Wykonali je dość solidnie, także oni ten okres odpoczynku mieli trochę krótszy. Niemniej widać było na tych pierwszych zajęciach, że są wypoczęci i chętni do pracy. Myślę też, że chcieliby aby ten okres przygotowawczy był jak najkrótszy; żeby od razu zacząć ligę. Zanim jednak przystąpimy do walki o punkty, czeka nas sporo pracy, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak ważny będzie to okres. Oprócz treningów czeka nas kilka solidnych sparingów z drużynami trzecioligowymi oraz czołówką czwartej ligi.

Jaki jest plan na pierwsze dni przygotowań, zanim drużyna rozpocznie serię gier kontrolnych?

Trenować będziemy na własnych obiektach. Pierwszy tydzień wprowadzający, a więc poniedziałek, wtorek, środa, czwartek będzie dniem wolnym, w piątek trening i w sobotę planujemy rozegrać grę wewnętrzną. Na początku przyszłego tygodnia zawodników czekają testy wydolnościowe i szybkościowe. Zobaczymy, w jakiej są dyspozycji, aby ewentualnie skorygować plan działań czy zindywidualizować go pod kątem poszczególnych graczy. Pierwszy sparing zaplanowany mamy na sobotę 21 stycznia z Wartą Sieradz.

Na treningu pojawiły się nowe twarze. Proszę powiedzieć kilka słów na ich temat.

Był z nami Vitalij Nerukh, który pojawił się w zespole już w okresie roztrenowania. Jakub Szczepaniak, wychowanek Akademii, któremu także przyglądamy się od końcówki ubiegłego roku oraz bramkarz Maksymilian Gredka z Górnika II Zabrze, rocznik 2004.
____________________________