OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

GKS Bełchatów zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego bełchatowska odsłona miała miejsce m.in. w Galerii Olimpia. Jak co roku nasz klub postanowił dołączyć do zbiórki, która tym razem niesie pomoc chorym na sepsę.

Pieniądze zbierane podczas finału mają być przeznaczone na zakup urządzeń pozwalających przyspieszyć diagnostykę zakażeń – co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Nasi przedstawiciele, w osobie Łukasza Wrońskiego, Bartłomieja Bartosiaka i Mikołaja Grzelaka towarzyszyli prowadzącym licytacje wolontariuszom, przekazując na rzecz WOŚP Bełchatów m.in. koszulkę meczową z podpisami zawodników, kalendarz klubowy (również z autografami) oraz zestaw gadżetów w postaci czapki, szalika, proporczyka, kubka oraz smyczy na klucze. W sumie z trzech kolejno licytowanych przedmiotów udało nam się zebrać ponad 500 zł., które zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zdecydowali się wziąć udział i wylicytować przekazane przedmioty.

W Bełchatowie kwestowało ponad 250 wolontariuszy, a tegoroczny finał odbywał się pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”. Oprócz licytacji i wielu atrakcji (szczególnie dla dzieci) na terenie Galerii Olimpia, na dużej scenie plenerowej przy Gigantach Mocy na Placu Narutowicza odbyły się koncerty oraz m.in. wystawy aut zabytkowych i motocykli. Bełchatowski finał patronatem honorowym objęła prezydent Mariola Czechowska.
____________________________