OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Cztery bramki w grze wewnętrznej

W sobotniej grze wewnętrznej „Brunatnych”, rozgrywanej systemem 2×30 minut drużyna „czarnych” zremisowała z pomarańczowymi 2:2. Do siatki trafiali Bartłomiej Bartosiak (x2) oraz Mikołaj Bociek i Łukasz Wroński. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się „czarni”, wygrywając całą rywalizację 5:3.

Wynik spotkania bardzo szybko otworzył Bartłomiej Bartosiak, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu testowanego Maksymiliana Gredki na Bartłomieju Trzebońskim. Po minucie przed szansą na wyrównanie stanęli „pomarańczowi”. Łukasz Wroński został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał drugą w tym meczu „jedenastkę”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, lecz strzałem z podcinki nie trafił. Po zmianie stron najpierw dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Szymorka celnym strzałem głową sfinalizował Mikołaj Bociek, a osiem minut później „Wronka” po wyłożeniu piłki z lewego skrzydła przez Vitalija Nerukha dał swojej drużynie prowadzenie. I gdy wydawało się, że „pomarańczowi” dowiozą korzystny rezultat do końca, w ostatniej akcji meczu do wyrównania doprowadził Bartosiak i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Konkurs rzutów karnych lepiej wykonywali „czarni”, którzy finalnie zwyciężyli 5:3.

GKS „czarni” GKS „pomarańczowi” 2:2 (1:0), k. 5:3
1-0 Bartłomiej Bartosiak 3 min. (rzut karny)
1-1 Mikołaj Bociek 33 min.
1-2 Łukasz Wroński 41 min.
2-2 Bartłomiej Bartosiak 60 min.

GKS Bełchatów „czarni”: Leonid Otczenaszenko (31. Bartosz Szelong) – Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mikołaj Grzelak, Kamil Mizera – Artur Golański, Damian Michalak, Dawid Woźniakowski, Bartłomiej Bartosiak, Bartłomiej Trzeboński – Przemysław Zdybowicz.
GKS Bełchatów „pomarańczowi”: Maksymilian Gredka (testowany) – Mateusz Szymorek, Mikołaj Bociek, Jakub Szczepaniak, Sebastian Ochocki – Szymon Sarnik, Piotr Buda (testowany), Łukasz Wroński, Miłosz Nowak, Damian Warnecki – Vitalij Nerukh (testowany).