GKS górą w ostatnim tegorocznym sparingu

Sobotni mecz kontrolny z Włókniarzem Moszczenica zakończył dwutygodniowy okres roztrenowania po rundzie jesiennej. Piłkarze GKS-u, choć wystąpili w mocno okrojonym składzie zwyciężyli wysoko 7:0, a na listę strzelców wpisywali się Kamil Mizera, Damian Warnecki, Damian Michalak, Bartłomiej Trzeboński oraz trzykrotnie, przebywający na testach w Bełchatowie Vitalij Nerukh.

Spotkanie, które z powodu opadów śniegu zostało przeniesione na boisko ze sztuczną nawierzchnią, lepiej rozpoczęli piłkarze GKS-u. Już w 2. minucie Kamil Mizera wykorzystał podanie Miłosza Nowaka i płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza gości. Na drugie trafienie czekaliśmy dziesięć minut. Jego autorem był Damian Warnecki, który po przejęciu piłki na lewym skrzydle, wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem w długi róg podwyższył na 2:0. Chwilę później plac gry z powodu urazu stawu skokowego musiał opuścić Miłosz Nowak. Jego miejsce zajął zawodnik drużyny U-19, która na koniec rundy zajęła drugie miejsce w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów starszych A1. Przyjezdni najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Szelong minął się z piłką, lecz strzał napastnika Włókniarza został wybity z pustej bramki. Kontratak przeprowadzony w tej sytuacji przyniósł biało-zielono-czarnym trzeciego gola. Strzelcem był Damian Michalak. Do przerwy 3:0.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza również przebiegała pod dyktando GKS-u. W 51. minucie czwartą bramkę zdobył napastnik testowany przez sztab szkoleniowy – Vitalij Nerukh. Ukrainiec dobił strzał odbity wcześniej przez bramkarza. Cztery minuty później w słupek trafił Bartłomiej Trzeboński. Napór „Brunatnych” trwał, co było konsekwencją kolejnych goli. W 59. minucie podanie z prawej strony skutecznie wykończył Nerukh, a klasycznego hat-tricka skompletował osiem minut przed końcowym gwizdkiem. Rywali dobił w 87. minucie Bartłomiej Trzeboński, kładąc bramkarza na ziemię i posyłając piłkę do siatki. Giekaesiacy efektownym zwycięstwem zakończyli okres roztrenowania po rundzie jesiennej. Teraz udadzą się na zasłużone urlopy. Do zajęć powrócą na początku stycznia.

GKS Bełchatów – Włókniarz Moszczenica 7:0 (3:0)
1-0 Kamil Mizera 2 min.
2-0 Damian Warnecki 12 min.
3-0 Damian Michalak 37 min.
4-0 Vitalij Nerukh 51 min.
5-0 Vitalij Nerukh 59 min.
6-0 Vitalij Nerukh 82 min.
7-0 Bartłomiej Trzeboński 87 min.

GKS Bełchatów: Bartosz Szelong – Sebastian Ochocki, Jarosław Trzebonski, Mikołaj Bociek, Szymon Sarnik – Kamil Mizera (46. Marcel Żegota), Miłosz Nowak (16. Jakub Szczepaniak), Damian Michalak, Damian Warnecki (46. Bartłomiej Trzebonski), Kacper Czapla – Vitalij Nerukh.