Wygrana na zakończenie piłkarskiej jesieni

Miłym akcentem zakończył swoje jesienne występy w Betcris IV lidze zespół GKS-u Bełchatów, który na pożegnanie wygrał na boisku Zrywu Wygoda 2:0 po trafieniach Mariusza Holika i Przemysława Zdybowicza.

Od pierwszej minuty widać było, o co gra każda z drużyn. Gospodarze schowani za podwójną gardą bardziej skupiali się na przeszkadzaniu i rozbijaniu akcji GKS-u, z kolei celem podopiecznych Bogdana Jóźwiaka było jak najszybsze zdobycie bramki i kontrola spotkania w dalszych jego fragmentach. I choć co rusz kotłowało się w okolicach pola karnego miejscowych, klarownych okazji i strzałów w światło bramki było jak na lekarstwo. W 3. minucie strzał głową Mariusza Holika przeleciał obok słupka. Próby podejmowane po akcjach oskrzydlających Łukasza Wrońskiego czy Przemysława Zdybowicza były niecelne lub blokowane przez obrońców. W 24. minucie z rzutu wolnego przymierzył Bartłomiej Bartosiaka, lecz i tym razem zabrakło precyzji. Swoją okazję miał również Mateusz Szymorek, który w końcówce pierwszej połowy pognał lewą stroną, minął bramkarza i gdy wydawało się, że z ostrego kąta pośle piłkę do pustej bramki, Białorusin Yaroslav Miatlitski w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny. Do przerwy po bardzo przeciętnym widowisku był bezbramkowy remis.

Druga odsłona to już zdecydowana dominacja „Brunatnych”, którzy panowali nad grą i zdecydowanie szybciej konstruowali akcje ofensywne. Pierwszy sygnał do ataków dał Wroński, lecz z jego strzałem w 51. minucie poradził sobie bramkarz miejscowych. Spore problemy obrońcom Zrywu sprawiały wejścia oskrzydlające naszych pomocników, którzy często byli powstrzymywani nieprzepisowo. Po jednym z takich fauli piłkę przy linii bocznej ustawił Golański. Dośrodkował w pole karne, a celnym strzałem głową wynik meczu otworzył Mariusz Holik, dla którego była to premierowa bramka w barwach GKS-u. Od 55. minuty prowadziliśmy 1:0. Sześć minut później strzałem z dystansu Miatlitskiego próbował zaskoczyć Artur Golański, lecz górą był bramkarz. Gospodarze, nie mając już nic do stracenia próbowali atakować, co narażało ich na kontrataki ze strony GKS-u. Taka sytuacja miała miejsce w 65. minucie, kiedy na samotny rajd z piłką zdecydował się Zdybowicz. Wychodząc na czystą pozycję, naciskany przez wracającego do obrony Kamila Augustyna, uderzył z okolicy 20 metra i tylko dobra interwencja bramkarza spowodowała, że wynik się nie zmienił. Minutę później „Zdybo” stanął przed jeszcze dogodniejszą okazją. W polu karnym faulowany był Golański, co momentalnie wychwycił sędziujący to spotkanie Mateusz Anielak. Napastnik GKS-u ustawił piłkę na jedenastym metrze, wycelował nisko przy prawym słupku, lecz jego intencje znakomicie odczytał dobrze dysponowany tego dnia bramkarz, łapiąc piłkę. Na szczęście 22-letniemu napastnikowi „Brunatnych” udało się zrehabilitować na cztery minuty przed końcem spotkania. Lewą stroną pociągnął wprowadzony z ławki Damian Warnecki, zagrał do Wrońskiego, który wymijając dwóch obrońców, wyłożył piłkę Zdybowiczowi, a ten strzałem bez przyjęcia ustalił wynik meczu na 2:0. Chwilę wcześniej drugą żółtą kartę obejrzał Kamil Augustyn, faulujący bezpardonowo Miłosza Nowaka. W samej końcówce Golański trafił w boczną siatkę, a na zakończenie próbę Wrońskiego wyłapał Miatlitski.

W ten sposób GKS odniósł 16 zwycięstwo w sezonie, pozostając jedyną drużyną w lidze z kompletem punktów zdobytych na wyjazdach. Po meczu piłkarze podziękowali około 40-osobowej grupie kibiców z Bełchatowa za doping, oddając im swoje koszulki.

Zryw Wygoda – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
0-1 Mariusz Holik 55 min.
0-2 Przemysław Zdybowicz 86 min.

Zryw Wygoda: Yaroslav Miatlitski – Bartosz Wojciechowski, Kamil Augustyn, Marcel Wnuk (86. Krystian Rutkowski), Damian Kozieł – Igor Tomaszewski, Michał Świdrowski (84. Bartosz Wudkiewicz), Damian Szczepański, Hubert Matyjas (65. Krystian Kruk), Jakub Będor (65. Wojciech Guzek) – Rafał Bogus (89. Bartosz Tomaszkiewicz).
Trener: Piotr Kocęba
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mikołaj Grzelak – Artur Golański, Miłosz Nowak, Szymon Sarnik, Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak (85. Damian Warnecki) – Przemysław Zdybowicz.

Żółte kartki: Augustyn – Wroński
Czerwona kartka: Kamil Augustyn 82 min. (za drugą żółtą)