OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Remis „Brunatnych” w meczu kontrolnym z Unią

Piątkowe wczesne popołudnie przywiodło piłkarzy GKS-u do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie stanęli w szranki z wiceliderem III ligi, Unią Skierniewice. Towarzyska potyczka zakończyła się wynikiem 1:1, a autorem jedynego trafienia dla naszej drużyny był Damian Michalak.

Nie był to mecz z dużą ilością sytuacji podbramkowych. Oba zespoły skupiły się przede wszystkim na walce w centralnej części placu gry, gdzie nie brakowało zaciętych pojedynków. Zarówno GKS, jak i Unia długo nie były w stanie znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy przeciwnika. Gole padały dopiero po zmianie stron. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli trzecioligowcy. Stratę piłki przez Mariusza Holika bezlitośnie wykorzystał Mateusz Szmyd, zdobywając bramkę w 65. minucie. Wyrównanie padło dziesięć minut później po dośrodkowaniu z prawej strony. Defensorzy Unii ratowali się wybiciem piłki poza „szesnastkę”, tam dopadł do niej Damian Michalak, przełożył na lewą nogę i silnym strzałem z prostego podbicia pokonał bramkarza Unii. W ten sposób spotkanie zakończyło się remisem.

– Cieszę się, że mieliśmy okazję sprawdzić się na tle czołowej drużyny trzeciej ligi. Była okazja przetestować nasze możliwości w zakresie motoryki, jakości i organizacji gry. Uważam, że wypadliśmy pozytywnie i nie odstawaliśmy od rywala. Graliśmy jak równy z równym i z przebiegu spotkania remis jest wynikiem sprawiedliwym. – mówił po meczu trener „Brunatnych”, Bogdan Jóźwiak.

Sztab szkoleniowy GKS-u przyglądał się dwóm testowanym zawodnikom, którzy rozpoczęli mecz w wyjściowej jedenastce. Jeden z nich to skrzydłowy, drugi rozgrywający. Decyzje o ich dalszej przyszłości zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Przed giekaesiakami jeszcze tydzień pracy, który zakończy sobotni mecz kontrolny z Włókniarzem Moszczenica.

Unia Skierniewice – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
1-0 Mateusz Szmyd 65 min.
1-1 Damian Michalak 75 min.

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko (46. Bartosz Szelong) – Mateusz Szymorek (46. Mikołaj Grzelak), Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Sebastian Ochocki (46. Szymon Sarnik) – Artur Golański (46. Damian Michalak), Testowany (61. Tomasz Bąkowicz), Miłosz Nowak, Łukasz Wroński (61. Kacper Czapla), Testowany (46. Bartłomiej Bartosiak) – Przemysław Zdybowicz (46. Bartłomiej Trzeboński).
Trener: Bogdan Jóźwiak

____________________________